Přihlásit
AVI

Naši studenti

Martina Tauchmanová

SŠ: Lepařovo gymnázium Jičín
2018: 1. ročník bakalářského studia AVI

Proč jsem si vybrala obor AVI?

Studovala jsem na Lepařově gymnáziu v Jičíně. Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, kam na VŠ. Matematika mě bavila už od malička a fyzika vlastně taky, takže technická škola byla jasná. Ale která? A hlavně jaký obor? Pozornost k Technické univerzitě v Liberci přitáhl můj kamarád poutavým vyprávěním o oboru nanomateriály, které právě studoval. Potom jsem objevila ještě obor AVI, a když jsem se pak podívala na vyučované předměty, rozhodla jsem se právě pro něj. Určitě toho nelituju.

avi11

 

Co se mi na studiu oboru AVI líbí?

Na AVI se mi líbí moc. Jsem ráda, že jsem se, i přes počáteční strachování, pro tento obor rozhodla. Studuju sice 1. semestr, ale tuším, že zajímavé předměty, úžasně přátelští profesoři i krásný Liberec se ani v dalších letech k horšímu měnit nebudou. 

Jaké zajímavé studentské práce nebo stáže jsem během AVI absolvovala?

V předmětu Snímání a zpracování obrazu často trávíme čas v laboratoři. Je dobré si spoustu věcí z teorie vyzkoušet tzv. na vlastní kůži. Sestavili jsme si spektrometr, zkoumali jsme vlastnosti laserů a vyzkoušeli jsme si i práci s teleobjektivem.


 

Ondřej Denk

SŠ: gymnázium Plzeň
2018: 2. ročník nav. magisterského studia AVI

Proč jsem si vybral obor AVI?

Při otvírání oboru AVI jsem studoval zde na univerzitě 3. ročník oboru Nanomateriály. I když jsem byl spokojený, postrádal jsem bližší kontakt s praxí. Vždy jsem také přemýšlel nad tím, jak funguje okolní svět. Mám pocit, že málokterý obor by dokázal na mé všetečné otázky odpovědět lépe než právě AVI.

avi11

 

Co se mi na studiu oboru AVI líbí?

Liberec je krásné město. Rád se tu procházím, aniž bych musel dýchat přehnaná množství výfukových plynů. I když má obor AVI podle mě velmi vysokou úroveň, nedostal jsem se zatím do situace, kdy bych byl v koncích, nebo kdy by mě studium nebavilo. Všichni jsou zde otevřeni diskuzi, čemuž napomáhá i velmi nízký počet studentů. Když se tohle všechno skloubí s bujarým kolejním životem a mnoha nejen pracovními příležitostmi, není nad čím váhat.

Jaké zajímavé studentské práce nebo stáže jsem během AVI absolvoval?

Hned od nástupu na navazující studium AVI jsme si uvědomovali výsadu, kterou žádný jiný obor (snad kromě medicíny) nenabízí, a to absolvování celého semestru formou stáže ve vybraném podniku nebo výzkumném pracovišti. V návaznosti na mou bakalářskou práci jsem se hodlal zabývat optikou, a proto jsem se rozhodl pro turnovské centrum speciální optiky Toptec. Spolupráce ústavu s univerzitou byla na velmi vysoké úrovni a díky tomu nám bylo umožněno absolvovat měsíc stáže v ženevském CERNu, kde jsme se zabývali tzv. strukturovanými optickými svazky, které poslouží pro budoucí zarovnávání magnetů do velkého hadronového urychlovače LHC. Stáž byla pro mne nesmírně přínosná a na jejím základě nyní stavím svou diplomovou práci, zabývající se velmi zajímavým tématem jednopixelové kamery na principech komprimovaného snímání.


 

Svetlana Šaušová

SŠ: gymnázium Martin
2018: 2. ročník navazujícího magisterského studia AVI

Proč jsem si vybrala obor AVI?

Ako prvú VŠ po maturite som si vybrala architektúru, ale akosi som po roku zistila že to asi nebude ono, bolo tam pre mňa príliš málo matematiky. Potom som chodila 3 roky na MatFyz v Bratislave a potom som našla AVI, kde sa mi použitie matematiky v praxi a teória zdali v dobrom pomere.

avi11

 

Co se mi na studiu oboru AVI líbí?

Je super, že máme stáž zakomponovanú priamo v učebnom pláne. Je nás len 6 na niektorých predmetoch sme dokonca len dve čo je + a - dokopy, každý si na nás nájde čas ale keď sa nepríde na prednášku je to rozhodne vidieť. Mne osobne sa v Liberci veľmi páči, vyhovuje mi, že sú okolo "hory" (teda na české pomery :D) a kto chce aj športovať tak si tu určite nájde niečo lebo v Liberci sa robí asi každý šport…

Jaké zajímavé studentské práce nebo stáže jsem během AVI absolvovala?

Ja som na svoju stáž ostala priamo v Liberci vo Výskumnom ústave VUTS. Rozhodne to bola dobrá skúsenosť, lebo som sa v podstate stala normálnym zamestnancom na pol roka. Riešila som komerčné zákazky, bola na jednaniach s klientmi, a výsledky mojej práce sa reálne použili v praxi.


 

Karolína Sedláčková

SŠ: gymnázium Dr. J. Pekaře Ml. Boleslav
2018: 2. ročník bakalářského studia AVI

 

Proč jsem si vybrala obor AVI?

Jsem z humanitně zaměřeného gymplu, a řekla jsem si, že bych vlastně chtěla být vědec (:D) a AVI mi přišlo jako fajn obor pro start. 

avi11

 

Co se mi na studiu oboru AVI líbí?

Miluji lidský způsob jednání vyučujících a fakt, že pro ně nejsme jen číslo. Do Liberce jsem se zamilovala první podzim, protože podzimní Jizerky jsou kouzelné. Mám tu super práci, kamarády, vlastně všechno. 

Jaké zajímavé studentské práce nebo stáže jsem během AVI absolvovala?

Je mi 21 a dělám na vlastním 3D mikroskopu. Takže už vlastně začínám být “vědec”. 


 

Jakub Lukeš 

SŠ: gymnázium Ml. Boleslav
2018: 1. ročník bakalářského studia AVI 

 

Proč jsem si vybral obor AVI?

AVI jsem si vybral především kvůli zajímavým předmětům. Osobně mě vždy na gymplu bavila matika a fyzika, ale většina ostatních oborů je buď namíchána s předměty, s kterými jsem si nikdy moc nerozuměl (např. spousta chemie) nebo až příliš teoretická (např. pražský matfyz), tudíž AVI byla jasná volba. 

avi11

 

Co se mi na studiu oboru AVI líbí?

Jednoduše asi vše, co se studentovi může na škole líbit. V ročníku je nás málo, tudíž k nám mají učitelé, řekl bych, takový osobnější vztah a nejsme jen nějaké číslo v davu studentů. Všichni vyučující jsou zatím přívětiví a vstřícní a vybavení školy je také výborné. Mimo jiné jsou výhodou TUL koleje, kde si člověk užije studentský život opravdu naplno. 


 

Petra Tisovská  

SŠ: Obchodní akademie Jičín
2018: 2. ročník navazujícího magisterského studia AVI

 

Proč jsem si vybrala obor AVI?

Volba oboru AVI logicky vyústila z tématu mé bakalářské práce- věnovala jsem se numerickým simulacím, které jsou na AVI jedním ze čtyř možných zaměření. Můj bakalářský obor byl zaměřen na mechatroniku a nese název EIŘS, zaštiťuje ho stejná fakulta jako obor AVI.  

avi11

 

Co se mi na studiu oboru AVI líbí?

Velikou výhodu oboru AVI spatřuji v jednosemetrální stáži ve 4. ročníku navazujícího studia. Studenti zde získají neocenitelné znalosti a zkušenosti z praxe, nebo získají mnoho kontaktů a zkušeností na stáži v zahraničí. Další výhodou je počet studentů. V navazujícím studiu je nás nyní šest, na většinu předmětů chodíme pouze s jednou kamarádkou, ostatní zvolili jiné zaměření. Díky tomu máme skvělé vztahy s přednášejícími a individuální přístup. 

Jaké zajímavé studentské práce nebo stáže jsem během AVI absolvovala?

Absolvovala jsem stáž na norské univerzitě v Trondheimu. Hlavní náplň mé práce byla simulace proudění v lidském vokálním traktu. Byla to obrovská životní zkušenost. Naučila jsem se komunikovat anglicky a spoléhat sama na sebe. V této krásné zemi jsem strávila 5 měsíců a napsala zde svou první diplomovou práci. Díky tomu, že tato stáž je v osnovách AVI, nemusela jsem za letní semestr nahrazovat žádný předmět. 

Hlavní partneři
 • ČEZ
  ČEZ
 • Škoda Auto
  Škoda Auto
Partneři
 • Actis
  Actis
 • INISOFT
  INISOFT
 • KAUTEX TEXTRON GMBH & CO.
  KAUTEX TEXTRON GMBH & CO.
 • MicroNova
  MicroNova
 • Unicorn
  Unicorn
 • RS Components
  RS Components
Školy
 • SPŠ a VOŠ Jičín
  SPŠ a VOŠ Jičín
 • SPŠ Česká Lípa
  SPŠ Česká Lípa
 • SPŠSE a VOŠ Liberec
  SPŠSE a VOŠ Liberec
 • SOŠ, SPŠ Varnsdorf
  SOŠ, SPŠ Varnsdorf
 • SPŠ Mladá Boleslav
  SPŠ Mladá Boleslav