slider1 slider2 slider3 slider4 slider5

Studentské formule TUL

FS TUL Racing je tým studentů působící na Technické univerzitě v Liberci za komplexní podpory Fakulty strojní. Hlavním cílem týmu je navrhnout a postavit závodní formuli s otevřeným kokpitem dle rozsáhlých pravidel mezinárodní asociace. V sezóně 2017 se podařilo tomuto týmu dokončit své první auto, které bylo pojmenováno podle jedné z českých královen, Elišce Přemyslovně. Eliška se zúčastnila celkem 3 závodů ­­– ve městě Varano de' Melegari (Itálie), v Mostě a v Písku (Česká republika). V současnosti se na tomto projektu podílí již přes 30 studentů, a to převážně z Fakulty strojní, ale i z Fakulty mechatroniky, Fakulty ekonomické a Fakulty textilní.

Všichni členové FS TUL Racing se shodují, že podílení se na projektu studentské formule je vysoce cennou životní zkušeností. Při práci na závodním autě propojují studenti teorii s praxí, přičemž mají možnost uplatnit nejen znalosti ze svého oboru, ale i přiučit se od svých kolegů z jiných fakult. Nedílnou součástí tohoto projektu je rovněž spolupráce s partnerskými firmami, ve kterých často získávají pracovní uplatnění již při studiu. Jako dokonalý příklad zde může posloužit působení našich studentů ve firmě ŠKODA AUTO. Díky práci na studentské formuli studenti Fakulty strojní v současnosti působí ve ŠKODA Motorsport a studenti Fakulty mechatroniky dostali příležitost podílet se na vývojové oblasti palubních systémů.

K tomu, aby FS TUL Racing dosáhl v příští sezoně co nejlepších výsledků, je zapotřebí tým neustále rozšiřovat. Doposud nabyté zkušenosti dokazují, že uplatnění v týmu studentské formule si najde opravdu každý napříč obory i ročníky. Chcete být u stavby nového auta? V případě zájmu o zapojení se do projektu neváhejte studenty kontaktovat, ať už e-mailem na studentformula@tul.cz nebo na facebookové stránce FS TUL Racing.

7. 12. 2017