slider1 slider2 slider3 slider4 slider5

Společný studijní program s UPS Toulouse

Rektoři Zdeněk Kůs a Jean-Pierre Vinel z Université Toulouse III – Paul Sabatier podepsali minulý týden v Toulouse implementační dohodu, která umožní nejlepším studentům naší fakulty studovat ve Francii v angličtině studijní program „Computer Science for Aerospace – Information Technology“.

Magisterský studijní program je zaměřen na navrhování a realizaci komplexních autonomních systémů pro rozhodování, akční působení a percepci s využitím pokročilé informatiky, implementované do řídicích systémů, především v leteckém a kosmickém průmyslu, ale i v celé řadě jiných oblastí, například v energetice, zabezpečení železničních cest a podobně.

Studium je rozvrženo tak, že první rok bude adept studovat na FM v navazujícím magisterském studijním programu tematicky blízkém, nejlépe v oboru Informační technologie (IT). Druhý rok pak bude pokračovat na UPS Toulouse. Úspěšní absolventi získají diplomy z obou škol.

Nový studijní program má dobrou návaznost na náš bakalářský studijní program Informační technologie, případně Elektronické informační a řídicí systémy. Velmi dobří studenti 1. ročníku navazujícího magisterského studia se na nový mezinárodní obor mohou hlásit od jara 2018.

Prestižní Université Toulouse III – Paul Sabatier (UPS) má v současnosti 35.000 studentů a přes dvě stě smluv o spolupráci s jinými zahraničními školami a institucemi. Kontakty mezi UPS a FM se datují od dob, kdy se počátkem devadesátých let minulého století fakulta teprve formovala, a to i s přispěním zkušeností kolegů z UPS. Ke společným aktivitám patří mobility akademiků i studentů, dílčí projekty i organizování mezinárodního doktorandského workshopu Electronics, Control, Measurement and Signals, který se v posledních letech koná pod garancí Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), jež je největší světovou profesní organizací ve svém oboru.

Ze spolupráce obou škol je také možné jmenovat jeden již realizovaný společný Joint Master Degree Program „Engineering of Interactive Systems“, který mezi lety 2009 až 2014 vystudovalo 15 českých a francouzských studentů.

1. 2. 2018