AVI

Aplikované vědy v inženýrství (AVI)

Klíčem k pochopení mnoha aktuálních problémů z oblasti techniky a pomezí techniky a přírodních věd je fyzika, nástrojem potom matematika, informatika a měřící technika.

Aplikované vědy v inženýrství (AVI) je moderní technický obor pro motivované studenty, kteří mají zájmem o fyziku, matematiku, informatiku a moderní softwarové a měřicí technologie. Obor je realizován v těsné spolupráci s průmyslovými a výzkumnými partnery. Profil absolventa odpovídá požadavkům aplikovaného vývoje high-tech firem, špičkových výzkumných a vývojových center a akademických pracovišť v libereckém kraji, ČR i ve světě – absolventi oboru AVI tak snadno naleznou zajímavé a dobře ohodnocené uplatnění.

Aplikované vědy v inženýrství tvoří ucelenou a jednotně koncipovanou řadu oborů:
avi14
U většiny studentů se předpokládá po ukončení bakalářského stupně pokračování v navazujícím magisterském oboru.

Pavel Psotaavi11avi13

Proč studovat obor AVI:

• Semestrální stáž – cenná zkušenost a kontakt s potenciálním zaměstnavatelem
    Klíčovým prvkem oboru je povinná minimálně čtyřměsíční stáž v 1. ročníku navazujícího magisterského studia. Studenti tak získají cenné zkušenosti, reálná témata pro diplomovou práci a zároveň kontakt s potenciálním zaměstnavatelem. Vhodná pracoviště pro zajištění stáží jsou již sjednána konkrétními high-tech firmami, výzkumnými a vývojovými centry, zahraničními VŠ a výzkumnými institucemi. Naši studenti tak absolvovali stáže například ve vývojovém oddělení firmy Crytur, na Polytechnice v Torinu, Bergenské univerzitě, Institutu aplikované optiky ve Stuttgartu, výzkumném centru Toptec (ÚFP AV ČR), výpočetním oddělení VÚTS, na nejlepší skandinávské technice NTNU Trondheim nebo v Evropském středisku pro jaderný výzkum v Ženevě (CERN).
  • Provázanost předmětů
    Předměty studia tvoří vzájemně provázaný celek. Teoretický základ je využíván v odborných předmětech, na která navazují praktika a samostatné studentské práce.
  • Nejlepší vyučující, zapojení do reálného výzkumu
    Přednášející jsou špičkoví odborníci z Fakulty mechatroniky, Akademie věd ČR a předních technologických firem. Neučíme z donucení, o výuku a o studenty máme zájem. Studenty zapojujeme do reálných výzkumných úkolů.
  • Možnost volby
    Oproti jiným oborům mají naši studenti možnost relativně širokého výběru volitelných předmětů. Ve vyšších ročnících jsou volitelné předměty organizovány do čtyřech modulů - zaměření.

avi15avi16

Unicorn