Aktuality

International Conference on Materials, Methods and Technologies, to be held between 19th and 22nd August 2021 in Burgas, Bulgaria.

Nový stipendijní program mezi Českou republikou a Francií pro DSP.

• dovolujeme si Vás informovat o vypsání stipendijní nabídky, která vychází z dohody o společném stipendijním programu mezi Českou republikou a Francií. Garantem programu, též zvaného „Barrande Fellowship Programme“, jsou MŠMT ČR a Francouzské velvyslanectví v ČR.
  • Stipendia umožní absolvovat vybraným studentům DSP výzkumný pobyt ve Francii pod vedením francouzského školitele. Doktorandi se mohou hlásit na dva druhy mobilit: (a) doktorské studium pod dvojím vedením /cotutelle/ (celkem 15 měsíců po dobu tří let), (b) krátkodobý pobyt (1 až 3 měsíce). Podrobné informace ke studiu ve Francii a pokyny pro podání přihlášky včetně seznamu požadovaných dokumentů jsou k dispozici na stránce programu.
  • O stipendium mohou žádat studenti doktorského studia zapsaní na české VŠ bez ohledu na státní příslušnost. Zájemci zašlou požadované dokumenty v angličtině elektronicky na adresu aia@dzs.cz nejpozději 26. února 2021 do 24:00. Kandidáti budou vybráni na základě bodového hodnocení jejich projektů.

Pro žadatele uspořádal Francouzský institut v Praze dne 15. 12. 2020 informační webinář, na kterém byla nabídka stipendií představena. Zájemci, kteří se akce nezúčastnili, si mohou pustit videozáznam.

Nově Vás fakulta podpoří ve výjezdech i v roce 2021 !

Podmínky pro získání finančního příspěvku na mobilitu v roce 2021 si můžete přečíst zde

• Odkaz na cestovní pojištění, které zahrnuje plnění i v případě COVID-19 zde
  • Aktuální informace pro cestování naleznete zde

Odkaz můžete využít zejména pro plánování svých mobilit. POZOR!  Ostatní země se i nadále řídí svými nařízení vlády.

Výběrové řízení na mobility pro akademický rok 2021/2020 bude spuštěno 1. 12. 2020. Přihlášky je možné podávat do 31.12.2020, prostřednictvím systému STAG.

Zaměstnanci mohou své přihlášky podávat od 1.12.2020 - 15.1.2021. Všechny potřebné dokumenty (více info zde) k výjezdu doručí do 15. 1. 21 fakultnímu koordinátorovi na FM.

Koronavirus a cestování - nejčastější otázky a odpovědi

Plánování mobilit pro akademický rok 2020/2021

Aktuální informace:

Důležité!! Při uzavírání smluv na ubytování, při koupi jízdenek / letenek musí účastník mobility řádně tyto služby pojistit pro případ STORNA.

I nadále však platí:

Postupy a situace se mění velmi dynamicky. Prosím sledujte web www.mvcr.cz, sekci Koronavirus.

Před příjezdem do ČR doporučujeme se spojit s poskytovatelem Vašeho ubytování – vzhledem k povinnosti dodržet 14 denní karanténní lhůtu.

Nadále platí, aby jste svou účast na TUL konzultovali se svým nadřízeným nebo vedoucím daného oddělení. Více informací naleznete na www.tul.cz nebo v novinkách na www.fm.tul.cz.

V případě dalších dotazů kontaktujte fakultního koordinátora Ing. Simonu Kuncovou, tel.: +420 485 353 624, simona.kuncova@tul.cz.

DALŠÍ ODKAZY:

ABB